SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kuriosa 16306466
nr 1630 6466
Kuriosa
6 delar, silver, bland annat 1800-tal. Längd: 2-7 cm. Vikt: ca 48g
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 juli 2024
kl 19:23:47
1/7 19:13:46
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver